100% שביעות רצון

דשא סינטטי הולנדי איכותי 

050-3639000

שואפים לניצחון? אנחנו ניתן לכם את הבסיס הטוב ביותר!

דשא סינטטי למגרשי כדורגל עם מילוי ובלי מילוי

דשא סינטטי למגרשי כדורגל הפך בשנים האחרונות ללהיט של ממש. הסיבה העיקרית לפופולאריות ההולכת וגוברת היא  שאם על מגרש עם דשא טבעי ניתן לשחק כ 12 שעות שבועיות, על מנת שלא ייהרס, על דשא סינטטי למגרשי כדורגל ניתן לשחק כמעט ללא מגבלה.

על מנת שניתן יהיה לשחק על המשטח הסינטטי באופן זהה למשטח דשא טבעי,  איגוד הכדורגל העולמי – פיפ"א הגדיר פרמטרים שונים שעל הדשא הסינטטי לעמוד בהם, כדי שיקבל אישור כמשטח מאושר למשחק כדורגל.

כתנאי ראשון לייצור דשא סינטטי מקצועי למגרשי כדורגל, מחלקת פיפ"א רישיונות ייצור לחברות אשר מייצרות דשא סינטטי למגרשי כדורגל ועומדות בתנאים בסיסיים שהוגדרו על ידה, אולם רק ל 6 חברות בעולם אשר עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר והמחמירים ביותר שקיימים ניתן אישור יצרן מועדף ע"י פיפ"א  ( Fifa preferred producer – FPP  )

חברת EDEL שאת הדשאים שלה מייבאת חברת גרין ספורט סיסטם היא חברה מאושרת ומומלצת על ידי פיפ"א לייצור ,שיווק והתקנת דשא סינטטי למגרשי כדורגל.

 

ישנם שני סוגים עיקריים של דשא סינטטי למגרשי כדורגל: דשא עם מילוי ודשא ללא מילוי

  1. דשא סינטטי מקצועי למגרשי כדורגל עם מילוי:

על מנת שהדשא הסינטטי לכדורגל יהיה דומה בתכונותיו לדשא טבעי אחד הפרמטריים החשובים הוא רמת השיכוך של הדשא. הכוונה שהדשא הסינטטי צריך להיות אלסטי באותה המידה כמו דשא טבעי. אם הדשא הסינטטי יהיה קשה מידי הכדור יקפוץ גבוה מידי ויתגלגל מהר יותר מאשר על משטח עם דשא טבעי, ומהצד השני אם המשטח יהיה רך ואלסטי מידי הכדור לא יקפוץ ולא יתגלגל כמו שצריך ולשחקנים יהיה קשה לרוץ כאילו הם רצים על טרמפולינה.

לשם כך פיפ"א הגדיר את רמת השיכוך הנדרשת ובכדי להגיע לרמה הזו יש צורך במילוי של חומר אלסטי בין סיבי הדשא. ברוב המוחלט של המגרשים משתמשים בפתיתי גומי גרוס מצמיגים של משאיות (SBR) . ישנם סוגי מילוי אחרים שניתן להשתמש בהם כדוגמת גומי סינטטי (EPDM), גומי סינטטי חלול , פתיתי שעם וכדומה.

בכדי לקבל את רמת השיכוך הנדרשת ניתן להשתמש בדשא בגובה 60 מ"מ עם כמות גדולה של גומי גרוס בתוך הדשא(כ 15 ק"ג למ"ר) או דשא בגובה 40 מ"מ עם כמות מופחתת של גומי(כ 5 ק"ג למ"ר) וכפיצוי על הכמות המפוחתת של הגומי מניחים מתחת לדשא שוק פד – ספוג מיוחד שיוצר את רמת השיכוך החסרה.

 

  1. דשא סינטטי מקצועי למגרשי כדורגל ללא מילוי ((Infill Free):

זהו סוג דשא מקצועי למגרשי כדורגל שאת רמת השיכוך הנדרשת הוא מקבל על ידי כמות גדולה מאוד של סיבים כולל סיבים פנימיים מסולסלים שביחד עם שוק פד מתחת לדשא נותנים את האלסטיות הנדרשת.

דשא מסוג זה דורש תחזוקה מועטה ומכיוון שהוא אינו דורש מילוי ניתן להתקין אותו גם במקומות שהגישה אליהן בעייתית.

 

חברת גרין ספורט מייבאת ומתקינה דשא סינטטי למגרשי כדורגל עם מילוי ובלי מילוי

נתוני דשא סינטטי למגרשי כדורגל חייבים לשלב דחיסות סיב (DTEX) של לפחות 13,000 ועובי סיב של לפחות 330 מקרון.

הסיבים האיכותיים ביותר שקיימים היום בעולם הם בעלי DTEX  16,000 ועובי סיב של 410 מקרון כדוגמת דשא מסוג EDEL POWERBLADE, הדשא הסינטטי למגרשי כדורגל שחברת גרין ספורט מייבאת מהולנד, מחברת EDEL GRASS.

הנתון הראשון והחשוב ביותר הוא דחיסות החומר של הסיב (DTEX). נתון זה מציין את המשקל של ק"מ סיב בודד. ככל שהמשקל של הסיב גבוה יותר כך הוא איכותי יותר, נשחק פחות ואורך החיים שלו ארוך יותר.

נתון נוסף הוא עובי הסיב. מודדים את העובי של חתך הסיב ונתון זה נמדד במידות שנקראות אום. לכל סיב יש חתך בצורה שונה, ישנם סיבים בצורת יהלום, ישנם סיבים בצורת האות U  , ישנם סיבים בצורת זית וכדומה. ככל שעובי הסיב גדול יותר כך הסיב ישחק פחות ויחזיק שנים רבות.

נתונים נוספים שמשפיעים על איכות הדשא הם צפיפות הסיבים, הרכב הגנת U.V ,רוחב הסיבים, הרכב היריעה התחתונה וגמישותה . על נתונים אלו נרחיב במאמר הבא.

רוצים שהדשא שלכם יהיה תמיד ירוק?

תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


מאמרים נוספים בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל